piątek, 26 sierpnia 2011

No to jestem

Wróciliśmy z urlopu już tydzień temu, ale jakoś nie mogłam się przestawić na codzienny tryb działania. Ciężko mi to idzie. W pamięci mam jeszcze jezioro, łąki, zapach tak inny niż ten codzienny. I spokój, brak trosk, wyłączyłam się zupełnie na prawie trzy tygodnie. Żyliśmy bez telewizora, bez internetu, bez radia. To było mi bardzo potrzebne. Budziłam się rano, piliśmy kawę, jedliśmy śniadanie i szliśmy nad jezioro. Czasem jeździliśmy na krótkie wycieczki. Odpoczęłam.
Byliśmy tak jak rok wcześniej nad jeziorem Sasek Wielki. Obowiązuje tam strefa ciszy, więc nie ma żadnych motorówek, nic nie zakłóca świerszczy, ptaków i pluskania wody przy pomoście. No, czasem dzieci krzyczące wesoło, uradowane trawą, jeziorem i mięciutkim piaskiem. Miło było na nie popatrzyć.

Tylko haftować jakoś mi się nie udało. Okazuje się, że ja do tego celu muszę mieć swój fotel, swoją lampę i koniec. Próbowałam, przysięgam, ale nic z tego nie wyszło. Po kilkunastu krzyżykach albo zamyślałam się z oczyma utkwionymi gdzieś daleko, albo wiatr zabierał mi schemat i nici, albo po prostu tak bardzo świeciło słońce, że nic nie widziałam. Cóż, do następnych wakacji bardzo długo, mam czas na hafty, nic straconego.

Już po powrocie zapisałam się na Całkowicie Bezużyteczny SAL u Cyber Julki. Banerek jest w bocznym pasku. Słoiczek już mam, a teraz myślę, czym by go tu ozdobić. Niteczek już mi się troszkę nazbierało przy okazji haftowania piątej kawki w RR forumowym. Cieszę się, że udało mi się ją skończyć w terminie bo po tym rozleniwieniu wakacyjnym ciężko mi było się zabrać do igły. Nie mogę niestety pochwalić się przed poniedziałkiem. Tak więc - do poniedziałku :)

5 komentarzy:

 1. witam z powrotem :-)
  jeeeeeej jakie widoki - rozmarzyłam się bo ja w tym roku bez wyjazdowo no zazdroszczę po prostu
  moja kawka też czeka do poniedziałku na pokaz hihihi

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam Ciebie kochana. Zdjęcia Twojego jeziora tak cudne jak mojego ;)
  Jednym słowem mamy bardzo podobne ukochane miejsca na letni wypoczynek.
  Serdecznie pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne , spokojne widoki, to świetnie , że wakacje się udały! Pozdrówka!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wakacje chyba udane :) to najważniejsze że wypoczęłaś. Ja również na urlop nabrałam schematów i guzik z pętelką zrobiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Beztroskie lato...i cudne okoliczności przyrody:)
  Tak..chyba każdy to kocha !
  Piękne zdjęcia...aż miło było pooglądać:)
  Pozdrawiam ciepło:)
  K.

  OdpowiedzUsuń